Co da w przyszłości Twojemu dziecku nauka angielskiego od najmłodszych lat?  Po co znać angielski?

Zobaczmy, co na ten temat mówią same dzieci…

,, Da lepsze rzeczy, że lepiej wiesz ” Ania, lat 5

,, Będzie łatwiej nauczyć się nowych rzeczy. A w szkole pani będzie nas pochwalała i będziemy mieli '6-ki’ oceny ” Zosia, lat 5

,,Żeby się dogadać z kimś, na przykład z Anglii” Mikołaj, lat 5

 

Dzieci już widzą wiele plusów nauki angielskiego od najwcześniejszych lat. Dlaczego warto w nią zainwestować? Oto kilka korzyści: 

 

1) Trening mózgu.

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów pobudzania pracy mózgu jest nauka języków obcych. Nauka języka obcego pozytywnie wpływa na rozwój umysłowy. Ćwiczy się pamięć i koncentrację. Niektórzy badacze pokusili się nawet o stwierdzenie, że najlepszym sposobem na mądrzejsze dzieci jest eksponowanie ich na wiele języków, gdy są jeszcze małe. Bez wątpienia to świetna gimnastyka dla mózgu!

 

2) Dostęp do większej ilości informacji, filmów, książek.

Mnóstwo informacji z różnych dziedzin życia jest napisane w języku angielskim. Znając ten język otwiera się droga do posiadania ogromnej wiedzy!

 

3) Większe poczucie własnej wartości.

Ucząc się języka zwiększa się pewność siebie – dziecko poznaje nowe kultury, jego horyzonty się poszerzają, ma szansę na poznanie wielu ciekawych osób.

 

4) Praca.

Może trudno to sobie wyobrazić, ale nim się obejrzysz, Twoje dziecko będzie stało przed wyborem pracy. Dlaczego mu tego nie ułatwić? Język angielski to świetna inwestycja na przyszłość – znacznie wzrasta szansa na znalezienie dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy.

 

5) Podróżowanie

Kto nie marzy o podróżach po świecie? To niesamowity sposób na doświadczenie jego  różnorodności i piękna! Bardzo ułatwia i uprzyjemnia to znajomość języka.

Wykorzystanie umiejętności językowych w 'prawdziwym życiu’ daje dużo samozadowolenia i może być motywacją do dalszej nauki. 

To jedynie kilka korzyści płynących z nauki języka angielskiego już od najwcześniejszych lat. Rodzicu, jeśli to możliwe, stwórz swojemu dziecku przestrzeń do nauki j. angielskiego.